Drużyna żaka młodszego zwycięża w Turnieju o Puchar CANPACK

  • Galleries
12.09.2021
Drużyna żaka młodszego zwycięża w Turnieju o Puchar CANPACK

Drużyna żaka młodszego Cracovii, prowadzona przez trenera Marcina Cieślaka, okazała się najlepsza w turnieju o Puchar CANPACK rozegranym na Lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego. Młodzi hokeiści rywalizowali z rówieśnikami z Katowic, Bytomia oraz Krynicy.

W zawodach, oprócz Cracovii, udział wzięli młodzi hokeiści Akademii "Młoda "GieKsa", KH Polonii Bytom oraz UKS KTH Krynica. Już w pierwszym meczu nasza drużyna pokazała swoją przewagę, gromiąc ekipę z Katowic aż 7:2. Najwięcej emocji przyniosło jednak drugie spotkanie z Polonią, kiedy to wynik ważył się do ostatnich sekund spotkania. Ostatecznie to rywale zwyciężyli 6:5 po rzutach karnych, jednak punkt powędrował na konto Pasów. W ostatnim turniejowym spotkaniu nasi żacy zwyciężyli Krynicę 4:3 i odnieśli ostateczne zwycięstwo.

Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród, ufundowanych przez sponsora turnieju Firmę CANPACK. Oprócz pucharów, najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali profesjonalne kije hokejowe, które z pewnością pomogą im w rozwijaniu sportowych umiejętności.

- Zawody stały na wysokim poziomie, a młodzi zawodnicy dali z siebie wszystko. Dzięki wsparciu naszego sponsora CANPACK hokeiści mogą czynić stałe postępy o czym świadczy wygrana w silnie obsadzonym turnieju – ocenił koordynator CANPACK Akademii Hokejowej Cracovii Anton Tomko.

Wyniki turnieju:

MKS Cracovia – AH „Młoda GieKsa” 7:2

KH Polonia Bytom – UKS KTH Krynica 5:8

MKS Cracovia – KH Polonia Bytom 5:6 (1:3 k.)

AH „Młoda GieKsa” – UKS KTH Krynica 2:8

MKS Cracovia – UKS KTH Krynica 4:3

AH „Młoda GieKsa” – Polonia Bytom 5:6 (0:1 k.)

Tabela:

Nagrody indywidualne:

Grzegorz Bytom (Poionia) – najlepszy strzelec

Michał Olszewski (Cracovia) – napastnik

Adrian Dubel (Krynica) – obrońca

Adrian Rajski („GieKsa”) - bramkarz

Galeria:

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ