O Akademii

Informacje

O AKADEMII:

Cracovia to nie tylko piłka nożna! Jesteśmy dwunastokrotnym mistrzem Polski w hokeju na lodzie, pierwszym reprezentantem kraju w Hokejowej Lidze Mistrzów, a w następnych latach zamierzamy sięgać po kolejne sukcesy! Kto wie, może już za niedługo złoto zdobędzie z „Pasami” wychowanek naszej akademii?

SPONSOR:

Od jesieni 2015 roku sponsorem hokejowej akademii Cracovii jest spółka CAN-PACK S.A., przyczyniając się do rozwoju i sukcesów naszych młodych zawodników.

CELE AKADEMII:

W hokejowej akademii stawiamy na szkolenie młodzieży od najmłodszych lat! W drużynach minihokeja po lodzie śmigają już kilkulatki, dla których zajęcia stanowią połączenie sportu i dobrej zabawy. W zakresie elementów szkoleniowych od samego początku kładziemy nacisk na jazdę na łyżwach, która jest cechą charakteryzującą każdego wysokiej klasy hokeistę. W starszych rocznikach szkolimy również technikę kija, prowadzenia krążka i podania oraz uczymy założeń taktycznych. Nie każdy z naszych zawodników będzie chciał zostać zawodowym sportowcem, nie to jest jednak najważniejsze. Gra w hokeja zaprocentuje w przyszłym życiu wszystkich graczy, uczy bowiem koordynacji, samodzielnego myślenia, pracy zespołowej i podzielności uwagi. Podobnie jak inne dyscypliny hokej wpaja od najmłodszego wieku, jak ważny jest wzajemny szacunek, przestrzeganie zasad fair play, pomoc innym i pracowitość. Oprócz treningów nasi zawodnicy mają również okazję, by sprawdzać się w starciu z rówieśnikami. Drużyny akademii Cracovii rywalizują w lidze małopolsko-podkarpackiej oraz na turniejach ogólnopolskich, a także międzynarodowych

Grupy młodzieżowe

MINIHOKEJ

MŁODZIK

ŻAK MŁODSZY

ŻAK STARSZY

JUNIOR MŁODSZY

JUNIOR STARSZY

Sztab Trenerski

Sebastian Witowski

Filip Drzewiecki

Marcin Cieślak

Stanisław Urban

Piotr Ślusarek

Anton Tomko (koordynator)

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ