O Akademii

Informacje

O AKADEMII:

Cracovia to nie tylko piłka nożna! Jesteśmy dwunastokrotnym mistrzem Polski w hokeju na lodzie, pierwszym reprezentantem kraju w Hokejowej Lidze Mistrzów oraz pierwszym i jedynym polskim klubem, który zdobył Puchar Kontynentalny, a w następnych latach zamierzamy sięgać po kolejne sukcesy! Kto wie, może już za niedługo złoto zdobędzie z „Pasami” wychowanek naszej akademii?

SPONSOR:

Od jesieni 2015 roku sponsorem hokejowej akademii Cracovii jest spółka CAN-PACK S.A., przyczyniając się do rozwoju i sukcesów naszych młodych zawodników.

CELE AKADEMII:

W hokejowej akademii stawiamy na szkolenie młodzieży od najmłodszych lat! W drużynach minihokeja po lodzie śmigają już kilkulatki, dla których zajęcia stanowią połączenie sportu i dobrej zabawy. W zakresie elementów szkoleniowych od samego początku kładziemy nacisk na jazdę na łyżwach, która jest cechą charakteryzującą każdego wysokiej klasy hokeistę. W starszych rocznikach szkolimy również technikę kija, prowadzenia krążka i podania oraz uczymy założeń taktycznych. Nie każdy z naszych zawodników będzie chciał zostać zawodowym sportowcem, nie to jest jednak najważniejsze. Gra w hokeja zaprocentuje w przyszłym życiu wszystkich graczy, uczy bowiem koordynacji, samodzielnego myślenia, pracy zespołowej i podzielności uwagi. Podobnie jak inne dyscypliny hokej wpaja od najmłodszego wieku, jak ważny jest wzajemny szacunek, przestrzeganie zasad fair play, pomoc innym i pracowitość. Oprócz treningów nasi zawodnicy mają również okazję, by sprawdzać się w starciu z rówieśnikami. Drużyny akademii Cracovii rywalizują w lidze małopolsko-podkarpackiej oraz na turniejach ogólnopolskich, a także międzynarodowych

Grupy młodzieżowe

MINIHOKEJ 

MINIHOKEJ - GRUPA NABOROWA

ŻAK MŁODSZY

ŻAK STARSZY

MŁODZIK

Sztab Trenerski

Sebastian Witowski

Filip Drzewiecki

Marcin Cieślak

Stanisław Urban

Piotr Ślusarek

Dominik Salamon

Anton Tomko (koordynator)

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ